Binance, Bu Ülkede Kripto Lisansını Aldı!

İşlem hacmine göre Dünya’nın en büyük kripto para borsası ünvanını elinde tutan Binance, bir Körfez bölgesinde daha resmi lisansına kavuştu. Yerel basına düşen haberlere göre Binance, Dubai’de hizmet vermek için resmi protokolleri geçti.

Dev kripto alım-satım platformu, BAE devlet kuruluşu Sanal Varlık Düzenleme Kurumu VARA’dan bireysel ve kurumsal yatırımıcılara hizmet vermek için onay aldı.

Binance Uluslararası Pazarlar Başkanı Richard Teng, gelişmenin ardından şu sözleri söyledi:

“VARA tarafından operasyonel MVP lisansını elde eden ilk kripto para borsası olduk. Kendimizle gurur duyuyoruz. Bu tarz işler bir iki günde gerçekleşmiyor. Dubai bölgesinde lisans almak için bir yılı aşkın süredir çalışıyoruz.”

Kripto Sektörünün Gözü Körfez’de!

Altcoin projeleri fon bulmak amacıyla, borsalar ise büyük müşteri potansiyeli için körfez ülkelerine büyük ilgi gösteriyor. Birleşik Arap Emirlikleri, yüksek sermaye kapasitesi nedeniyle blockchain geliştiricilerinin ana hedefleri arasında yer alıyor.

Batı dünyası tarafından “geri kalmışlık” ile itham edilen Körfez ülkeleri, kripto para ve blokchain teknolojisini kucaklarken ABD gibi gelişmiş ülkelerin devlet kurumları ise girişimlere karşı her türlü zorluğu çıkartmaya devam ediyor.

Coinbase kurucusunun bu sabah ortaya attığı iddiaya göre SEC, soruşturmadan önce borsadan bütün altcoinleri delist etmesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir