Boynunuz yaşınızı ele veriyor! Yaşlanma belirtileri görünen ilk yer

Boyun cilt bakımı da en az yüz ve vücut cilt bakımı kadar önemlidir. Kremler ve losyonların içinde çok fazla kimyasal bulunmasının yanı sıra, pahalı olmaları da onlara bağlı kalmayı zorlaştırıyor.

Bu nedenle birçok doğal ev yapımı maske bulunuyor ve bunlar güzellik uzmanları tarafından da tavsiye ediliyor.

Bu maskelerin aslında cilt üzerinde harika etkileri var. Bunu cilt bakım rutininizin önemli bir parçası haline getirirseniz, hâlâ genç olsanız ve henüz kırışıklıklar konusunda endişelenmiyor olsanız bile farkı anlayacaksınız.

Parlayan bir cilt için yoğurt maskesi2 yemek kaşığı yoğurt, 1 limon, yarım yemek kaşığı bal ve 2 kapsül E vitamini. Bal ve E vitaminini karıştırın. Geri kalan malzemeleri ekleyin ve her şeyi iyice karıştırın.

Boynunuza uygulayın ve 20-25 dakika bekletin. Soğuk suyla durulayın. Elinizdeki herhangi bir losyonu kullanarak nemlendirin.

Ballı nemlendirici ve sıkılaştırıcı maske için, 1 yemek kaşığı bal, 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı gerekiyor.

Tüm malzemeleri geniş bir kapta koyu bir kıvam alana kadar karıştırın. Maskeyi boynunuza 10 dakika kadar uygulayın ve ardından durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir