Bu görüntüler yapay zeka ile üretildi! Gerçeklik algınızı karıştıracak teknoloji: SORA

Birazdan izleyeceğiniz videodaki neredeyse tüm görüntüler OpenAI’ın metinden video oluşturabilen ürünü Sora tarafından üretildi.

Gerçeklik ile yapaylık arasındaki çizgiyi ortadan kaldırabilecek kadar gerçekçi videolar üretebilen Sora’nın geldiği son nokta insanlık açısından ilerleme mi yoksa tehlike mi?

Yapay zekanın sınırlarını zorlayan ve hayal gücünüzü gerçeğe dönüştüren bir teknoloji olan Sora, OpenAI’nin yapmış olduğu görsel yapay zeka devriminin en başarılı ürünü.

YAPAY ZEKA VİDEOLARINDA BİR YILDA MUCİZE GİBİ İLERLEME!

Geçen sene ModelScope AI tarafından geliştirilen text2video, yemek yeme videosu oluşturduğunda hepimiz hayretler içerisinde kalmıştık. 

Şimdi de yeni teknolojiyle , video dünyasına hızlı bir geçiş yaşandı. Yani artık benim yazdığım metinleri Sora sunabilecek. Sora, orjinaliyle  ayırt edilemeyecek kadar başarılı ve etkileyici. 

Yapay zekanın kısa süre içerisinde metinden video oluşturma aşamasına gelmesini ve iki şirketin arasındaki mücadeleyi biz Ay’a gitme yarışına benzetiyoruz. O nedenle önümüzdeki günler gerçekten çok önemli.

İŞTE SORA GÖRÜNTÜLERİNDEN OLUŞTURDUĞUMUZ O VİDEO!

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir