Bybit ve DMCC Kripto Merkezi Dubai’de Web3 İnovasyonunu Desteklemek için Hackathon Gerçekleştirecek

Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto borsası Bybit ve Dubai Multi Commodity Centre (DMCC) “Web3 Unleashed: Crypto Innovation Challenge” hackathonunu 100.000$ ödül havuzuyla duyurdu. Hackathon, Bybit’in DMCC kripto ekosistemindeki 15 kripto girişimine 500.000 AED katkıda bulunduğu ortaklığın hemen ardından açıklandı.

 

Bybit’in, düşünce liderleri Bryan Aaron ve Daniel Basharimov, 22 Kasım 2023’te yapılması planlanan ve yapay zeka, oyun ve blok zinciri güvenliğine odaklanan yarışmayı yönetmeye yardımcı olacak. Hackathon, ödül havuzları ve katılım açısından MENA’da türünün en büyüğü olmaya hazırlanıyor.

 

Bybit ve DMCC ortaklığı Haziran 2023’te güçlerini birleştirerek Dubai’nin kalbinde kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmaya yönelik stratejik bir bağ oluşturdu. Bybit, 16 milyon kullanıcısını finansal özgürlük yolculuğuna çıkararak dünya çapında kriptonun benimsenmesini teşvik ediyor ve emirlik içindeki büyümesine yatırım yapma sözü vermişti.

 

Bybit’in, kripto ve Web3 işletmelerinin geliştiği ve inovasyon için yüklü bir atmosfer yaratan DMCC Kripto Merkezi için resmi ekosistem ortağı olmasıyla iş birlikleri sembolize edildi. Finansal desteğin ötesine geçen Bybit, aynı zamanda DMCC’nin kripto listeleme ortağı ve girişimlerin büyümesine mentörlük de yapmaktadır.

 

Hackathon için kayıtlar 26 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek ve etkinlik 22 Kasım’da gerçekleştirilecek. Blockchain Altyapısı, Yapay Zeka (AI), DeFi, NFT’ler, Metaverse, Kripto Oyun, Sürdürülebilir Blockchain Çözümleri ve daha fazlası gibi tüm projelere açıktır.

 

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou,  hackaton ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Dubai’nin sürekli gelişen kripto ortamında Bybit, DMCC Crypto Centre üyesi şirketlerin hayallerini hayata geçirmelerine yardımcı olmaya hazır bir ‘Crypto Ark’ olarak öne çıkıyor” dedi. “Bu hackathon, DMCC ile işbirliği yaptığımız pek çok projeden sadece biri ve genç yeteneklerin ortaya çıkması ve büyümesi için destekleyici bir atmosfer sağlaması açısından çok önemli.” sözlerine yer verdi.

 

Bybit hakkında

Bybit, 2018 yılında kurulan ve kripto yatırımcılarının ve tüccarlarının ultra hızlı bir eşleştirme motoru, 7/24 müşteri hizmetleri ve çok dilli topluluk desteği bulabilecekleri profesyonel bir platform sunan ilk beş kripto para borsasıdır. Bybit, Formula 1’in son İnşaatçılar ve Sürücüler şampiyonu Oracle Red Bull Racing takımının gururlu bir ortağıdır.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir