Dursun Özbek: Fenerbahçe’nin cevapları enteresan oluyor

Süper Lig’in 31. haftasında Fatih Karagümrük’le 3-3 berabere kalan Galatasaray’da kulüp başkanı Dursun Özbek, şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını söyledi.

Maçın ardından gazetecilere açıklama yapan Özbek, “Ligin sonuna yaklaştıkça yarışma heyecanı ve maçlar çok güzel geçiyor, heyecanlı oluyor. Şampiyonluğa odaklandık. Bugünkü oyun itibariyle oyuncularımı ve teknik kadromu tebrik ediyorum. Hala 7 puan öndeyiz. Şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor” dedi.

Şampiyonluğun son haftada Fenerbahçe ile oynanacak maça kalmayacağını belirten Özbek’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ŞAMPİYONLUK: Son haftaya kalmaz bu iş. Son haftadan önce Galatasaray şampiyonluğunu ilan eder.

BEŞİKTAŞ’I DA YENMEYE GİDECEĞİZ: Ligdeki bütün takımları yendik. Yenmediğimiz takım kalmadı. Beşiktaş’ı da yenmeye gideceğiz. Şampiyon olacak takımın bu maçları kazanması gerekiyor. Takımın performansına ve moraline çok güveniyorum. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum ama sahadan galip çıkacak takım Galatasaray olacak.

HAKEM HATALARINDAN BAŞKA BİRŞEY KONUŞULMUYOR: (TFF’nin hakemlerle ilgili kararı) Federasyonun yayınladığı açıklamayı okumadım. Arkadaşların söylemine bağlı olarak bazı hakemleri dinlendirmek için ceza vermişler. Federasyonun daha dikkatli olması gerektiğini, dinlendirilecek hakemleri iyi seçmesi gerektiğini düşünüyorum. Hakem performansı giderek bütün kulüplerin sorunu haline geldi. Kulüpler Birliği toplantılarında hakem hatalarından başka bir şey konuşulmuyor. Hakemlerle ilgili yorumlarımızı lehimize veya aleyhimize olarak değerlendirmiyoruz. Hakemler adalet sergileyecekse bunu herkes için sergilemeli. Bütün takımlar için eşit mesafede durmaları lazım.

PENALTI POZİSYONU: Fenerbahçe’nin cevapları enteresan oluyor. Bence penaltıydı. İlk penaltıda hakem VAR’a gitti, kendi inceledi. Bizim için verilen verilmeyen penaltılarda VAR’a çağrılması önemliydi. VAR’da inceleyen hakemler kendi vicdanlarına bağlı olarak karar alıyorlar. Rakiplerimizin ne söylediğiyle ilgilenmiyoruz. Kendi oyunumuzla kendi hakkımızı, futbolun sahadaki adaletini savunarak devam ediyoruz. Hiç kimse heveslenmesin bizim yürüyüşümüz performansımız artarak devam ediyor. Bugünkü oyuna baktığımız zaman güzel bir futbol oynadık. Bu tip yol kazaları olabilir. O şekilde değerlendirmek lazım.

GOMİS’İN KARARI: Dün Florya’daydım, orada öğrendim. Gomis’i Türkiye’ye getiren benim. Önceki başkanlık dönemimde transferini ben yaptım. Galatasaray’a uzun süre hizmet etti. Gomis’in davranış biçimi kabul edilebilir değil. Biz nasıl seçilmiş olarak hizmet ediyorsak Galatasaray’ın profesyoneli olarak bütün profesyoneller de hizmet etmek durumundadır. Gomis’in çıkışını yadırgadım. Sahadaki patron Okan hoca nasıl takdir ettiyse tüm futbolcuların saygı duyması gerekiyor. Herkes Okan hocaya saygı gösteriyor. Önümüzdeki hafta yönetim kurulunda etraflıca konuşacağız. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir