FED’in 2 numarasından enflasyon açıklaması

FED Guvernörü Philip Jefferson, ABD’de enflasyonun seyrindeki iyileşmenin bu yıl boyunca karışık bir görünüm sergilediğini ancak para politikasının ekonomiye nüfuz edebilmesinin zaman aldığını ve yolunda gittiğini söyledi.

Stanford Üniversitesi Hoover Enstitüsü’nde bir konuşma gerçekleştiren Jefferson, Mart ayında beklenmedik bir şekilde düşen ikinci el motorlu araç fiyatları dışında çekirdek kategoride yer alan ürünlerdeki dezenflasyonun beklenenden daha yavaş ilerlediğini ifade etti.

Jefferson, para politikasının enflasyonu ve ekonomiyi uzun vadeli ve farklı şekillerde etkilediği, FED’in hızlı sıkılaşmasının etkilerinin önümüzdeki dönemde görüleceğini söyledi.

BIDEN TARAFINDAN ADAY GÖSTERİLDİ

ABD Başkanı Joe Biden, Philip Jefferson’ı ABD Merkez Bankası (FED) Başkan Yardımcılığına aday gösterdi.
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Biden, göreve gelmesinden bu yana kaydettikleri ekonomik gelişmelere işaret ederek, Jefferson’ı FED Yönetim Kurulu başkan yardımcılığına aday göstermekten gurur duyduğunu belirtti.

Senato’nun geçen yıl Jefferson’ı 91’e karşı 7’lik güçlü bir oy oranıyla FED Yönetim Kurulu üyesi olarak onayladığını anımsatan Biden, adayının FED Başkan Yardımcısı olarak da hızlı bir şekilde onaylanmasını beklediğini ifade etti.

patronlardunyasi.com

FED Guvernörü Philip Jefferson, ABD, enflasyon, yorum, dünya, ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir