Hande Fırat: Selin Ciğerci’ye yapılan linç girişimini kınıyorum; insanların tercihleri, giydikleri kimseyi ilgilendirmez

Hürriyet yazarı Hande Fırat, sosyal medya fenomeni ve işletmeci Selin Ciğerci’nin güzellik merkezi açılışı yaptığı sırada Konya’da transfobik saldırıya uğramasına tepki gösterdi. 

“Her insanın yaşama hakkı vardır. Her insanın, sadece insan olmaktan kaynaklanan doğal hakları vardır. Bu haklar tercihleri yüzünden asla yok sayılamaz” diyen Fırat, şu ifadeleri kullandı:

“Selin Ciğerci de hepimiz gibi bir insandır. İnsanların tercihleri, giydikleri, yedikleri, içtikleri kimseyi ilgilendirmez. Selin Ciğerci’ye yapılan linç girişimini kınıyorum. Yukarıda bahsettiğim gibi sadece insan olmaktan kaynaklanan haklara herkesin saygı göstermesi gerekir. Sevmeyen, istemeyen, Selin Ciğerci’nin açtığı salona gitmez. Ancak linç etmeye kalkmak kabul edilebilir bir durum değildir.” 


TIKLAYIN – Yeniden Refah Partisi’nin AKP’ye sunduğu 30 madde: 6284 kaldırılsın, toplumsal cinsiyet eşitliğinden vazgeçilsin, zina suç sayılsın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir