İngiltere Kraliyet Ailesi’ndeki garip kurallar! Çocuklar bu kuralların dışına çıkarsa… “Para var huzur yok”

Prenses Diana’dan sonra İngiltere Kraliyet Ailesi gözde olmaya başladı ve herkesin hayallerini süsleyen bir aile haline geldi.

Prenses Diana’nın halk ile olan yakınlığı ve yaptığı yardım çalışmaları, tüm dünyada büyük ses getirdi.

Ancak Prenses Diana, yaşadığı evliliğinde mutsuzdu ve bunu verdiği röportajlarla söylemeye başladı.

Ayrıca Prenses Diana, konulan kurallardan da hoşlanmıyordu. Özgür ruhuna bu kurallar ağır gelmeye başlamıştı. 

Kraliyetin koyduğu kuralların sadece büyükler için olduğunu düşünenlerdenseniz, yanıldınız…

Çünkü Prens William ve Prens Harry dahil olmak üzere, çocukların uyması gereken binlerce kural var. 

Bu kurallara söyle bir göz gezdirecek olursak; 

Kraliyet çocukları takma ad kullanamaz…

Hem yetişkinlerin hem de çocukların birbirlerini takma adlar veya küçültme ifadeleri ile kamuya açık veya özel alanlarda çağırmaları yasak. Ancak kraliyet üyeleri bu kuralı zaman içerisinde yıkmış.

Kraliyet mensupları istedikleri kıyafetleri, istedikleri şekilde giyemez. Erkek çocuklarının da 8 yaşına kadar şort giymeleri gerekmektedir. Kız çocukları ise yine yaşlarına uygun elbiseler giymek zorundadır.

Kraliyet üyeleri özçekim yapamaz ya da imza veremez. Bunun nedeni, imzalarının sahteciliğini ve kendilerine karşı kullanılmasını engellemek istemeleridir.

Ayrıca en tuhaf kurallardan birisi de oyun oynamanın yasak olması. Monopoly oynamak yasaktır mesela. Bunun arkasındaki neden ise 2008 yılında Prens Andrew tarafından bir oyun davetini reddetmek zorunda kaldığında açıklandı.

Kraliçe’ye göre bu tür oyunlar çok bağımlılık yapıyor ve ailede çatışma yaratıyordu. Ancak şimdilerde bu kural da değişmiş olabilir.

Çocukların en az bir yabancı dil bilmesi zorunlu. Prens George ve Prenses Charlotte’nin İspanyolca bildiği biliniyor.

Ayrıca kendilerine verilen her hediyeyi kabul etmek zorundalar. Bu hediyeleri kraliçe adına kabul eder ve daha sonra ise bağışlarlar.

Ailede küçükten büyüğe kadar herkesin oturması belli bir düzene bağlıdır. Ayaklar birbirinden uzak olmalı, omuzlarla aşağı yukarı aynı mesafede olmalı, omurga düz olmalı, çene hafifçe kaldırılmalı ve eller hiçbir zaman cepte olmamalıdır.

Kraliyet üyeleri oturduklarında, ayakları yerde olacak şekilde bacakları çapraz veya düz olmalıdır.

Kraliyet ailesinde kadınların evlenene kadar taç takması da yasak. Bekar kadınlar istedikleri zaman göz alıcı taçları takamazlar, evlenene kadar beklemek zorundalar.

Kraliyet protokolleri ve görgü kuralları öğle yemeğinde bile çok önemlidir. Kraliçe servis edilecek ilk kişidir. Kraliçe yemeğe başladığında ancak o zaman misafirleri tabaklarındaki yemekleri yiyebilirler. Yemek yemeyi bitirdiğinde, herkesin yemeklerini bitirmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir