Rus Milyarder Roman Abramoviç Garsonları Bahşişle İhya Etti

Rus oligark Roman Abramoviç, 163.5 metre uzunluğundaki lüks yatı ‘Eclipse’le sıklıkla Marmaris koylarında görünüyordu. Ancak Abramoviç, rotasını İstanbul’a çevirdi.

Milyarder işadamı, geçen akşam İstanbul Anadolu Hisarı’ndaki bir restoranda kral gibi ağırlanarak Türkiye’deki ziyaretini sürdürdü. Hizmetten oldukça memnun kalan Abramoviç, çıkışta restoran personelini ihya etti.

Sabah gazetesinin haberine göre, dünyanın en zenginleri arasında yer alan 12.5 milyar dolarlık servetiyle bilinen Rus oligark, Türkiye’de sıkça görünmeye başladı.

Geceyi Anadolu Hisarı’ndaki bir restoranda geçiren Abramoviç ve arkadaşları, Adana kebap, yağlı kara, küşleme ve kanat gibi lezzetleri deneyimleyerek uzun süre sohbet ettiler.

Hesabı 85 bin TL tutarken, Abramoviç garsonlara 175 bin TL bahşiş bırakarak toplamda 260 bin TL ödeme yaptı. İşadamı, koruma ordusu eşliğinde mekanı terk etti.

KİMDİR?

Rus oligark Roman Abramovich, genellikle 13 milyar dolarlık devasa serveti, mega yatları, lüks malikaneleri ve şaşaalı hayat tarzıyla gündeme gelirken, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının ardından magazinsel bir figür olmaktan çıktı. Abramovich’in İngiltere’de hileli bir şekilde elde ettiği öne sürülen mal varlıkları donduruldu ve İngiltere’de seyahat yasağı uygulanmaya başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir