Togg kullanan Bakan Nebati, Porsche sürücüsüne yarış teklif etmiş: İsterseniz basalım, hangimiz hızlı?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yerli otomobil Togg’u kullanırken yolda gördüğü Porsche sürücüsüne yarış teklif ettiğini yazdı.

Selvi, bugünkü yazısında Nebati’ye İstanbul Finans Merkezi’ndeki canlı yayınına Togg’la gelince, “İstanbul’da Togg kullanmak havalı oluyor mu?” diye sorduğunu, “havalı oluyor” yanıtını aldığını belirtti.

Selvi, Nebati ile diyalogunu şöyle anlattı:

“İstanbul’da Porsche kullanan birisiyle trafikte yan yana gelmişler. ‘Senin araban mı havalı, benim arabam mı?’ diye sormuş. Diğer kişi araca şöyle bir bakmış, ‘Bakan Bey, sizin araba daha havalı’ demiş. Nureddin Nebati, ‘İsterseniz basalım, hangimiz hızlı?’ diye teklif etmiş ama Porsche kullanıcısı yarışı tercih etmemiş.” 

Hazine ve Maliye Bakanı’nı Togg kullanırken bu denli coşkulu görmem beni şaşırtmadı. Bu millet yıllarca Devrim otomobilinin bir komplo ile engellenmesini kabullenemedi. Bu millet yıllarca bir gün biz de kendi otomobilimizi yapacağız hayaliyle yaşadı. Nureddin Nebati işte o neslin duygularını yansıtıyor. Yaptık ve başardık demek o kadar güzel bir duygu ki…

İsterse onların uçan otomobilleri olsun. Togg’un bu millete verdiği duyguyu veremezler. Çünkü bu bizim. Çünkü Togg’u üretmeyi biz başardık. O başka bir şey.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir