Ünlü oyuncu, ölen Friends yıldızı hakkında konuştu: “Mutlu bir yıl geçirdi”

Friends dizisinde Chandler Bing rolüyle tüm dünyada geniş hayran kitlelerine ulaşan Matthew Perry, ani ölümüyle herkesi yasa boğdu.

Perry’nin ölümü özellikle Friends dizisindeki rol arkadaşlarını sarssa da gösteri dünyasından pek çok isim ünlü oyuncunun kaybıyla şoke oldu. Gilmore Girls ile tanınan ünlü oyuncu Lauren Graham da yakın arkadaşı Matthew Perry’nin ani ölümünden etkilenen isimlerden.

CBS Mornings’e konuk olan Graham, Friends yıldızı hakkında konuştu. Perry’nin 2022 yılında çıkardığı biyografi kitabını hatırlatan Graham, “Geçen yıl yazdığı kitapla ve bu kitabın kaç kişiye dokunduğuyla gurur duyuyordu” dedi.

Graham sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu ona uzun zamandır görmediğim düzeyde bir mutluluk veren bir başarıydı. Bu şükran duyulacak bir şey ve kitabın onun için gerçekten bir anlamı vardı, bu yüzden onun için gerçekten mutlu bir yıldı.”

Graham, Perry’nin ölümü nedeniyle hâlâ şokta olduğunu da sözlerine ekledi: “Hâlâ şoktayım. Demek istediğim, bu gerçekten trajik bir kayıp ve güzel eserlerini geride bırakıyor. Onun etrafında olmak ve onun arkadaşı olmak çok büyük bir mutluluktu.”

Graham ve Perry ilk kez 2006 yılında birlikte çalıştı. 2008 yapımı Birds of America filminde başrolü paylaştılar ve daha sonra 2015’ten 2017’ye kadar süren Perry’s The Odd Double’ın bir bölümünde yeniden bir araya geldiler.

İkili ilerleyen yıllarda da yakın dostluklarını devam ettirdiler. Hatta Perry’nin kitabında beraber bir fotoğrafları bile vardı.

Graham da kendi anı kitabı “Talking As Fast As I Can”da arkadaşlıklarından da bahsetti ve ikilinin bir noktada neredeyse flört ettiğini paylaştı: “Erkekler açısından tek parlak nokta, Matthew Perry ile tanıştığım bir etkinlikti. Neredeyse ama hiçbir zaman tam olarak çıkmadığım uzun süreli arkadaşım oldu.”

Perry 28 Ekim’de asistanı tarafından evinin jakuzisinde boğuluş bir şekilde bulundu. Bu ayın başlarında Perry’nin ölüm belgesi açıklandı. Aktörün kazara boğularak öldüğü düşünülse de ölüm nedeni daha sonra açıklanacak. Polis, Perry’nin evinde yalnızca reçete edilen ilaçlar bulunduğunu belirtti.

Perry, 3 Kasım’da Los Angeles’taki Forest Lawn Mezarlığı’nda Friends’teki rol arkadaşlarının da katıldığı bir törenle bir saatlik basit bir törenle toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir